Опубліковано

Парламент залишив держпідтримку АПК в повному обсязі

Фото:
https://animalhealth.bayer.com

У 2020 р. збережена державна підтримка АПК для подальшого стимулювання галузі та досягнення соціально-економічного ефекту. У бюджеті закладено витрати у сумі 4 млрд грн за ключовими напрямками:

- тваринництво;

- фермерство;

- садівництво;

- компенсація вартості сільгосптехніки;

- компенсація відсотків за кредитами.

Таке рішення прийнято 13 квітня на позачерговому засіданні Верховної Ради України, повідомляє УкрАгроКонсалт з посиланням на Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

«При активній позиції Аграрного комітету, ми повністю зберегли державну підтримку аграрної галузі. Основні програми орієнтовані на підтримку, в першу чергу, малих сільгоспвиробників і фермерів, розвиток локальних ринків збуту і відкриття нових експортних ринків. Ми очікуємо, що нинішня підтримка дозволить залучити близько 14,7 млрд грн інвестицій в економіку України та створити понад 85 тис. нових робочих місць», - заявив Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко.

Він додав, що внутрішні інвестиції в агросектор будуть мати мультиплікативний ефект і позитивно вплинуть на розвиток суміжних галузей економіки.

На підтримку шляхом здешевлення кредитів закладено суму 1,2 млрд грн. Це надасть доступ до пільгових кредитів аграріям і зменшить їх вартість до 5%. Очікується, що сукупний обсяг залучених кредитних ресурсів складе 16,4 млрд грн.

На підтримку галузі тваринництва виділено 1 млрд грн. За результатами програми очікується введення в експлуатацію більше 100 тваринницьких ферм і комплексів, створення 1700 додаткових робочих місць.

1 млрд грн залишився на компенсації по закупівлі техніки та обладнання вітчизняного виробництва. Це збільшить обсяги реалізації вітчизняної техніки мінімум на 15% у 2020 р. Очікувані надходження податків і зборів до 2020 р. від учасників програми і суміжних виробництв складуть близько 2342,3 млн грн, з яких понад 550 млн грн – це податки на фонд оплати праці.

На програму розвитку фермерства та кооперативів заплановано спрямувати 400 млн грн. Підтримка у цьому напрямку спрямована на:

- збільшення кількості об'єктів місцевої переробки сільськогосподарської продукції;

- збільшення рівня зайнятості сільського населення;

- підвищення рівня знань і умінь сільського населення у здійсненні сільськогосподарської діяльності.

На підтримку галузі садівництва, виноградарства та хмелярства виділено 400 млн грн. Очікується:

- збільшення нових насаджень інтенсивного типу на площі понад 4 тис. га;

- збільшення продукції з високою доданою вартістю за рахунок будівництва об'єктів по зберіганню та переробці;

- нарощування експортного потенціалу;

- скорочення обсягів імпорту;

- створення нових робочих місць.