Опубліковано

Прогноз: Втрати українських молочників від пандемії триватимуть кілька сезонів

Теги:
молочна продукція
Фото:
earth.com

Індекс умовної прибутковості виробництва молока в професійних господарствах України (УМВ) в листопаді встановив історичний рекорд падіння — відразу на 9,6%.

Про це розповів економіст департаменту технічного співробітництва продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак на своїй сторінці в Facebook.

"Такого в листопаді ніколи не було. Середній показник листопада останні 9 років становив плюс 3,1%, хоча тричі бувало, що показник УМВ незначно знижувався. УМВ впав, незважаючи на досить значне зростання цін на молоко — на 7,6%", — констатує експерт.

Головна причина падіння, на думку Ярмака, — швидке подорожчання кормових компонентів, особливо кукурудзи і фуражної пшениці. Вони потягнули за собою і шроти, які виросли в ціні приблизно так само, як молоко.

При цьому експерт уточнив, що, оскільки рік починався на позитивній ноті, то в цілому за 11 місяців 2020 р виробники заробили лише на 10% менше, ніж за той же період попереднього, і рік все ще не є таким вже негативним — якщо брати останні 5 років, то в 2020 р 11 місяців дали українським молочників на 5% більше прибутку.

Прогнозуючи ситуацію в галузі, експерт наголосив на необхідності враховувати вплив глобальної економічної кризи, яка поступово перетікає в фінансову.

"Не дивлячись на повальну ейфорію, я вважаю, що молочники все-таки глобально втрачають від пандемії, і ці втрати будуть тривати ще кілька сезонів. А в цих умовах будуть виживати тільки найефективніші, як це завжди бувало під час криз", — прогнозує Андрій Ярмак.