Поточний рік може стати важким для птахівників — експерти
- Фото:
- unn.com.ua
Світові ринки мʼяса птиці зіткнуться з «ідеальним штормом» складних умов в першій половині 2021 року з подальшим відновленням. Галузь повинна підготуватися до важкого року, і дуже чітко продумати стратегію поставок.
Про йдеться в щоквартальному звіті аналітиків Rabobank, повідомляє Poultryworld.
Виробникам доведеться працювати в умовах триваючих збоїв поставок, викликаних Covid-19, високих цін на корми, несприятливих економічних умов, проблем, викликаних частими спалахами пташиного грипу цієї зими, і глобального надлишку пропозиції.
Найближчим часом Covid-19 буде чинити постійний тиск на громадське харчування і торгівлю. Як наслідок, економічне зростання буде дуже повільним.
Аналітики Rabobank відзначають, що найбільше від негативних факторів постраждає Європа. Хвиля пташиного грипу, зростання цін на корми і проблеми з надлишком мʼяса зроблять свою справу.
Також сильно стурбований надлишком пропозиції Китай. Виробництво мʼяса птиці в минулому році там виросло на 12%, і продовжить рости в 2021 році, що знизить попит на імпорт. В результаті ціни будуть низькими.
«Шторм" «вимагатиме від птахівничої галузі дуже дисциплінованої стратегії поставок. Оскільки витрати на корми будуть високими, контроль закупівель стане більш важливим, ніж в останні роки», — говорить старший аналітик Rabobank Нан-Дірк Малдер.