Mars і Nestle звинуватили у використанні дитячої праці
- Фото:
- Marketing Media Review
Правозахисна група International Rights Advocates заявила, що в пʼятницю подала федеральний колективний позов від імені восьми громадян Малі проти виробників шоколаду за звинуваченням у співучасті в торгівлі людьми і примусову працю.
Позивачі були продані в дитинстві та були змушені збирати какао в Кот-дʼІвуарі, найбільшому експортерові й виробнику, говориться в заяві IRAdvocates. Справа засноване на законі, який дозволяє жертвам подавати в суд на компанії, які беруть участь в підприємстві, яке отримує вигоду з торгівлі людьми та примусової праці.
Nestle SA, Cargill Inc. і Mars Inc. входять в число компаній, названих в позові.
«Вони отримують вигоду, продовжуючи отримувати прибуток від продажу дешевого какао, зібраного дітьми-рабами», — йдеться в заяві IRAdvocates.
«Ми не коментуємо можливі судові позови», — повідомив представник Mars.
На цьому тижні компанія Mars Wrigley повідомила у своєму звіті, що розширила охоплення моніторингу дитячої праці.
«Нам відомо про подачу заяви, і, хоча ми не можемо коментувати особливості цієї справи прямо зараз, я хочу підкреслити, що ми нетерпимо ставимося до використання дитячої праці при виробництві какао», — зазначив представник Cargill.
Представник Nestle заявив, що компанія проводить чітку політику проти дитячої праці та працює над її припиненням. Судовий процес «не сприяє досягненню спільної мети викорінення дитячої праці у виробництві какао».
Багатонаціональні компанії зіткнулися з десятками позовів, в яких їх звинувачували в причетності до порушень прав людини, екологічним правопорушенням і трудовим зловживанням. IRA також подала позов від імені шести колишніх дітей-рабів проти Nestle і Cargill. Справа продовжує перебувати на розгляді та була оскаржена у Верховному суді 1 грудня.