Україна розширює географію та обсяги зарубіжного продажу плодоовочевої продукції — Владислава Магалецька
- Фото:
- https://toitumine.ee
Якщо йдеться про ціни, то внутрішній ринок для українських виробників лохини часто виглядає привабливішим, ніж експорт.
Втім, ситуація поступово змінюється, і за 9 місяців цього року було експортовано вдвічі більше лохини, ніж за весь 2020 рік, наголосила голова Держпродспоживслужби України Владислава Магалецька під час конференції «Овочі та фрукти України-2021. Нові інвестиційні можливості», організованої проектом «АПК-Інформ: овочі та фрукти» спільно з EastFruit та Українською плодоовочевою асоціацією (УПОА). Також розширюється географія зарубіжних продажів яблук та обсяг експорту картоплі. Над цим, за словами Владислави Магалецької, активно працює Держпродспоживслужба.
"У 2020 році Україна експортувала яблука до 62 країн (19 тис. тонн). За 9 місяців цього року експортовано 10 тис. тонн до 65 країн (Австрія, ОАЕ, Молдова, Швеція, Оман, Саудівська Аравія, Туреччина, Греція, Білорусь) та ін. В даний час Держпродслужба працює над можливостями експорту яблук до Ізраїлю, Вʼєтнаму, Китаю, Єгипту та Індії. Зокрема, у Вʼєтнамі призначено нового посла України. — розповіла глава відомства.
Щодо закордонних поставок лохини, то минулого року це було 1 тис. тонн та 11 країн світу. За 9 місяців 2021 року експортували 2 тис. тонн до 9 країн. В даний час продовжуються переговори щодо відкриття для ягоди ринків Китаю, Вʼєтнаму та Єгипту, пише Seeds. Глава Держпродспоживслужби нещодавно повернулася з Ізраїлю, де також обговорювалися питання постачання ягоди.
Картоплю минулого року експортували до 48 країн (2 тис. тонн), а за 9 місяців цього року продали вже 5,5 тис. тонн до 47 країн. За підсумками обстеження території на предмет відповідності фітосанітарним заходам, яке проводилося у 2019-2021 роках, картопля з 99 ділянок українських господарств загальною площею 2723 гектари може бути експортована. З 8 грудня почнуть діяти оновлені вимоги щодо постачання картоплі до країн ЄС.