Обираємо дитячі крісла — які різновиди існують
Сучасні діти проводять велику кількість часу за робочим столом – виконують домашнє завдання, займаються творчістю, грають у відеоігри та спілкуються з однолітками в соціальних мережах. Науково доведено, що максимальне навантаження на хребет і спину створюється саме коли людина сидить, а не стоїть.
Саме тому так важливо грамотно організувати робоче місце дитини приділити особливо пильну увагу вибору дитячого крісла. Правильно підібрана модель запобіжить викривленню постави, допоможе зберегти зір, знизить навантаження на спину і забезпечить гарне самопочуття малюка.
Види та особливості
Класичні. Звичайний варіант без будь-яких додаткових функцій і пристосувань. Відрізняється жорстким, але цілком зручним сидінням, можливістю регулювання під зріст малюка. Дозволяє фіксувати спину в правильному положенні, завдяки чому знижується ризик появи викривлення хребта і плечового відділу. Недоліком класичних моделей є неповний ортопедичний ефект.
Ортопедичні. Найоптимальнішим варіантом вважається купівля ортопедичного дитячого крісла. Така модель підійде школяреві будь-якого віку. Конструкція виробів розроблена з урахуванням будови дитячого тіла і забезпечує правильне положення малюка під час занять. Масивна спинка здатна змінювати кут нахилу, що знімає навантаження зі спини і не допускає провисання хребта. Крім того, ортопедичні вироби «ростуть» разом з дитиною — стандартна висота сидіння становить 55 см, при цьому вона регулюється під зріст школяра. Деякі моделі оснащені додатковою знімною підніжкою, яка також підлаштовується під зріст.
З підставкою для ніг. Зручна опора для ніг повністю знімає навантаження з хребта, переносячи його на гомілки, що дає змогу тримати поставу в правильному положенні. Вироби мають ергономічну форму, завдяки чому забезпечується максимальний комфорт під час занять. У більшості моделей підставка знімна, що дає змогу відрегулювати висоту підстопника під зріст дитини.
З колінним упором. Являє собою ортопедичне пристосування з похилим сидінням і опорною дошкою для колін. Спираючись на зігнуті коліна, дитина неусвідомлено випрямляє спину і тримає її в правильному положенні. Однак ця модель має і невеликий мінус — при довгому сидінні на такому кріслі ноги можуть затікати.
Ортопедичний табурет. Це динамічна конструкція, у якої відсутні підлокітники та спинка. Має рухоме сидіння на шарнірах, наявність якого дозволяє при перебуванні на стулі підтримувати баланс. Тим самим дитина не горбиться і тримає спину рівно.
Ознайомившись з основними видами дитячих крісел, ви зможете без особливих складнощів підібрати якісний виріб, який повністю відповідатиме заданим параметрам і не нашкодить здоров’ю вашої дитини.