Українських ліків у Європі стане більше: «Фармак» будує завод в Іспанії
Найбільший виробник ліків України «Фармак» інвестує понад 20 млн євро у новий завод власних лікарських засобів в передмісті Барселони.
Підприємство з повним ланцюжком поставок і замкнутим циклом виробництва та контролем якості планують відкрити на початку 2024 року. Тут будуть випускати стерильні лікарські засоби у вигляді розчинів, суспензій у флаконах та шприцах. Крім самого виробництва, компанія планує відкрити в Іспанії мультифункціональний лабораторний комплекс з R&D-центром.
Аналогічно українським асептичним цехам «Фармак» в Україні, іспанське виробництво компанії відповідатиме найвищим європейським стандартам GMP (прим. належна виробнича практика) та американським FDA (прим. управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів).
«Відкривати завод у ЄС ми запланували ще до початку війни. «Фармак» знаходиться на шляху трансформації в міжнародну компанію. Тому ми вирішили не змінювати свою стратегію і не обмежувати можливості розвитку підприємства. По-перше, це допоможе «Фармак» першим з вітчизняних компаній інтегруватися у європейський фармацевтичний ринок. По-друге, ми отримаємо ряд переваг, серед яких — поглиблення співпраці з європейськими партнерами, більш масштабне представлення українського бізнесу на європейському ринку, обмін знаннями з європейськими спеціалістами у рамках дослідницької лабораторії та імпорт передових практик в Україну», — розповідає виконавчий директор «Фармак» Володимир Костюк.
У компанії зазначають, що не планують переміщувати виробничі потужності зі своїх українських заводів, а збудують нове виробництво.
Наразі у продуктовому портфелі «Фармак» понад 450 найменувань лікарських засобів. Серед яких ендокринологічні, гастроентерологічні, кардіологічні, неврологічні, протизастудні препарати тощо. Окрім забезпечення ліками українського ринку, «Фармак» здійснює експорт до більш як 40-ка країн ЄС, Центральної та Південної Америки, СНД, Близького Сходу та Азії. При цьому, фокус компанії беззмінно залишається на першочерговому покритті потреб української системи охорони здоров’я.