ОККО викупить агрокомпанію на Львівщині та частку в мережі електрозаправок
Антимонопольний комітет України на засіданні 6 лютого дозволив ОККО придбати дві компанії — агропідприємство на Львівщині та мережу електрозаправок.
«Борщівська аграрна компанія»
Комітет дозволив кіпрській Vi.An Holding Limited, яка належить засновнику ОККО Віталію Антонову, викупити ТОВ «Борщівська аграрна компанія».
«Борщівська аграрна компанія» — підприємство з Львівщини. Його заснували у 2015 році. Компанія спеціалізується на вирощуванні зернових, бобових та олійних культур. Компанія займається сільським господарством, зокрема вирощуванням рослин і розведенням тварин.
Керівник компанії — Ярослав Книш, а кінцеві бенефіціари — Іван Коцьо та Богдан Куспісь. Статутний капітал компанії складає 20 млн гривень.
Це не перша компанія аграрного напрямку в портфелі OKKO Group. Тому «Борщівську аграрну компанію» придбали в рамках стратегії розвитку ОККО у сфері агроперероблювання. Про це розповів фінансовий директор (CFO) OKKO Назар Купибіда.
Це має посилити позиції бізнесу в забезпеченні сировиною двох підприємств компанії — олійноекстраційного та біоетанолового заводів, які компанія почала будувати минулого року на Тернопільщині.
«Потужності біоетанолового заводу розраховані на виробництво 85 тис. т біоетанолу на рік — як для внутрішньоукраїнських потреб, так і для продажу на зовнішні ринки. Плануємо завершити будівництво у 2026 році», — розповів фінансовий директор OKKO Назар Купибіда.
Мережа електрозаправних комплексів ТОКА
Мережа ТОКА наразі налічує понад 200 публічних електрозаправних комплексів з потужністю зарядки до 340 електромобілів одночасно. Такі ЕЗК компанія має в Києві, Одесі та в інших обласних центрах України.
Співвласником та директором ТОВ «Перша національна мережа електрозаправних комплексів ТОКА» є підприємець Стефан Благовісний. Він також є співзасновником мережі оренди авто BLS.
ОККО своєю чергою уже також багато років розвиває інфраструктуру електрозарядок на своїх АЗК. Вони, до прикладу, знаходяться на трасах «Київ-Одеса» та «Київ-Львів-Чоп», а також на в’їздах і виїздах із Києва у бік Полтави й Харкова та у великих містах. Загалом зарядки для електромобілів мають 49 АЗК мережі.
Придбання частки компанії ТОК — інвестиція у розвиток ринку електрозарядок в Україні, яка відповідає стратегії компанії.
«Сервіс (зокрема у партнерстві з ТОКА) ми розвиваємо з 2019 року, а перша зарядка у нашій мережі з’явилась ще у 2014 році. В рамках співпраці ТОКА забезпечує сервісне обслуговування зарядних станцій та процесинг — оплату за зарядку водії здійснюють через мобільний застосунок ТОКА NETWORK», — розповів Василь Дмитрів, віцепрезидент з маркетингу ОККО.
За словами Василя Дмитрова, в рамках угоди ОККО не планує втручатися в операційне управління ТОКА. Вона й надалі працюватиме самостійно. Сума угоди також не розголошується.