Україна втратила понад 1200 агрокомпаній за час війни. Які ще бізнеси закриваються
За час повномасштабної війни, з 2022 року до першого кварталу 2024 року включно, закрилося 1261 аграрне підприємство.
Наступні сфери за кількістю закриттів:
- оптова торгівля,
- операції з нерухомістю
- будівельні компанії.
Частка закриття підприємств, які надають юридичні послуги в загальній кількості закритих фірм під час війни, зросла вдвічі. Якщо у 2021 році на юридичний сектор припадало 2,3% усіх припинень бізнес-діяльності в Україні, то за період повномасштабної війни частка закритих юридичних компаній зросла до 4,7%.
Зменшилася інтенсивність ліквідацій компаній у секторах водопостачання, деревообробки, роздрібної та оптової торгівлі.
Інтенсивність офіційних ліквідацій підприємств під час повномасштабної війни, порівняно з 2021 роком, найбільше зросла в Одеській, Запорізькій і Київській областях.
Істотне зниження закриття бізнесу спостерігалося у Херсонській, Харківській і Донецькій областях. Цей тренд пов’язаний з окупацією частини регіонів, а не покращенням умов ведення бізнесу.
Найчастіше у 2023 році закривалися сільськогосподарські компанії — 605, а частка закриття агропідприємств серед усіх закритих за даний період склала рекордні 14,9%. У першому кварталі 2024 року закриття агрокомпаній зросло ще більше і вже становить 18% від усіх закритих фірм України.
За даними сервісу Opendatabot, за період із березня 2022 року до листопада 2023 року 6482 компанії проходили через процес ліквідації.