All Retail
Опубліковано

Підписано меморандум по соняшниковій олії: узгоджений обсяг експорту

Теги:
соняшникова олія
Фото:
24tv.ua

Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко і асоціація «Укроліяпром» сьогодні, 19 квітня 2021 р підписали Меморандум про взаєморозуміння з метою забезпечення прогнозованого режиму експорту соняшникової олії на 2020/2021 маркетинговий рік.

Як говориться в повідомленні міністерства, у відповідному додатку до документа сторони погодили граничні обсяги експорту соняшникової олії в 2020/2021 МР, які становлять 5,38 млн т.

"Протягом останніх тижнів ми вели активний діалог з виробниками і експортерами олії. Були різні думки, але в підсумку ми вийшли на консенсусне рішення, яке задовольняє всі сторони. Певний оптимальний обсяг експорту олії, з одного боку, заспокоїть внутрішній ринок і наших споживачів. З іншого боку, узгоджений граничний обсяг жодним чином не вплине на наші міжнародні зобовʼязання і ми збережемо статус лідера на світовому ринку експортерів такої продукції ", — прокоментував міністр Ігор Петрашко.

За даними Держмитслужби, за 7 місяців поточного МР на зовнішні ринки поставлено 3,52 млн т соняшникової олії.

Щодо балансових показників, то в 2020/2021 МР виробництво передбачається на рівні 5,92 млн т. До підписання Меморандуму з учасниками ринку експорт оцінювався в 5,52 млн т. Внутрішнє споживання соняшникової олії в Україні становить 400 тис. т.

Через соціальні мережі

або

Через соціальні мережі

або