Україна входить до трійки країн за вартістю молока в Європі
- Фото:
- earth.com
Сьогодні Україна — нетто-імпортер молочної продукції і замикає трійку країн після Мальти і Кіпру за показниками вартості молока.
При цьому ринок споживання в Україні зростає, що підтверджує збільшення імпорту молочної продукції.
Таку інформацію оприлюднив голова ради директорів «Союзу молочних підприємств України» Вадим Чагаровський в рамках MilkyForum 2021.
"У світі зростає виробництво молока, оскільки: зростає кількість населення; сучасні умови кормовиробництва сприяють зростанню продуктивності корів; розвинені країни надають велику фінансову підтримку для розвитку молочної галузі", — зазначає Вадим Чагаровський.
Він навів цифри, що за останні 7 років (2014-2020 рр.) Обсяг підтримки с/г галузі в ЄС склав 383,6 млрд євро, з них на молочну галузь направлено 71,18 млрд євро (20%). В Україні за цей період було виділено на підтримку с/г галузі 35 млрд грн, частка молочної галузі склала 4%.
"Зараз фінансова і економічна ситуація для українських виробників молока дуже критична. Станом на 1 січня 2021 року загальна поголівʼя дійних корів складає 1,7 млн, з них 400 тис. — в промисловому секторі. Офіційно в Україні зафіксовано дефіцит молочної сировини, тому в цьому році вперше не відбулося сезонного зниження цін на молоко і молокосировини", — зазначає Вадим Чагаровський.
За даними «Союзу молочних підприємств України», в світі в першому кварталі 2021 року ціна на молоко (показники: жир 4%, білок 3,3%) зросла з $36,5 до $38,5, в Україні — з $39,5 до $40.
За словами Вадима Чагаровського, нестача сировини перетворила Україну з експортера молочної продукції в нетто-імпортера.
«За результатами минулого року, вперше зовнішньоекономічний торговий баланс молочної продукції був «мінусовим» і склав — $ 125 млн. Фактично Україна імпортувала на $ 300 млн і експортувала на $ 175 млн. Серед імпорту найбільшу частку займають сири всіх видів і сирні продукти. У минулому році в Україні офіційно було імпортовано 47 тис. т сирів. У першому кварталі 2021 року показник імпорту сирів виріс на 34% в порівнянні з відповідним періодом 2020 року. При тому що Україна виробляє 125 тис. т сирів ", — зазначає Вадим Чагаровський.
Він додав, що в 2020 році в Україні був перероблений молочними підприємствами найменший обсяг молока — 3,5 млн т, а для того щоб задовольнити український ринок споживання і стати експортної країною, потрібно переробляти 6,5 млн т молока.