All Retail
Опубліковано

Площа персикових садів в Україні скоротилася за пʼять років на 21%, — УКАБ

Теги:
фрукти
Фото:
УНН

З 2016 по 2020 рік загальна площа земельних ділянок, на яких в Україні вирощуються персики, скоротилася на 21% — до 2,7 тис. га, що призводить до зростання імпорту цих фруктів.

Про це повідомляє прес-служба обʼєднання «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

За даними асоціації, в 2020 році обсяги вирощування персиків скоротилися на 29% в порівнянні з 2019 роком — до 17,1 тис. тонн, 81% їх виробництва припадає на Одеську, Херсонську, Дніпропетровську та Запорізьку області.

При цьому близько половини даних фруктів вирощуються фермерськими та промисловими господарствами, і саме для них характерне скорочення насаджень персиків і обсягів їх виробництва.

"На півдні України з кожним роком все більш посушливий клімат, і стає все складніше вирощувати персики без використання додаткового зрошення. Для встановлення зрошувальних систем необхідні додаткові капіталовкладення, а в поєднанні зі значною ціновою конкуренцією з боку імпортних поставок персика це стає недоцільним", — пояснила аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Так, в 2020 році Україна імпортувала 48,3 тис. тонн персиків — в 2,8 рази більше, ніж зібрала. Основними країнами-постачальниками даного фрукта в 2020 році стали Греція (65% імпортованого обсягу), Туреччина (16%) та Іспанія (10%).

Через соціальні мережі

або

Через соціальні мережі

або