All Retail
Опубліковано

Експерт розповіла, чому так сильно подорожчав мед

Теги:
мед
Фото:
delo.ua

Ціни на мед в 2021 році значно зросли — на 50-100 грн за кілограм продукту в залежності від сорту, і, швидше за все, знижуватися вже не будуть.

Таку думку висловила керівник інтернет-магазину ТМ «Знатний мед» Руслана Плис.

"Цей рік характерний тим, що ціни на мед виросли. Подорожчання склало в середньому від 50 грн і навіть до 100 грн за кілограм залежно від виду меду. Схоже, що епоха дешевого меду в Україні пройшла — його стає менше, а добувати його дорожче, тому мед і далі буде рости в ціні ", — сказала вона.

За словами Плис, роздрібні ціни на сортові види меду — з липи і білої акації — зараз досягають 200-300 грн за кілограм. Мед з соняшнику, який вважається недорогим і ще в минулому році коштував по 100 грн за кілограм, зараз вже 130-150 грн за кіло.

Для цього в 2021 р були причини — складні погодні умови вже другий рік поспіль, подорожчання бджолопакетів та інвентарю, зростання витрат на утримання пасіки.

"Дорожчає і паливо, і електроенергія, і всі продукти харчування — тому і мед не може залишатися на тій же ціні, це було б парадоксом. Хоча, до 2020 р ціна на мед практично не змінювалася, що було ненормально з ринкової точки зору. пасічники боялися піднімати ціни, щоб краще і швидше продати мед ", — додала експерт.

Як наголошується, в цьому році практично не було травневого меду, акацієвого меду зібрано на 30-40% менше, а липовий мед в деяких регіонах було складно зібрати через дощі або сильну спеку. Тому ризики зустріти фальсифікат замість меду зараз набагато вищі, ніж зазвичай.

Через соціальні мережі

або

Через соціальні мережі

або