Ціни на продовольство в світі відновили зростання, — ФАО
- Фото:
- glavred.info
Світові ціни на продовольство у вересні в порівнянні з серпнем зросли на 1,2%, індекс ФАО досяг 130 пунктів.
Однак, як повідомляє ФАО (продовольча і сільськогосподарська організація ООН), в порівнянні з вереснем минулого року зростання становить 32,8%, передає Інтерфакс-Україна.
Зростання обумовлене, головним чином, підвищенням цін на більшість зернових культур і на рослинні олії. Ціни на молочну продукцію та цукор також підвищилися, тоді як індекс цін на мʼясо залишився на колишньому рівні.
Індекс цін на зернові у вересні склав 132,5 пункти, що на 2,6 пункти (2%) вище серпневого показника і на 28,5 пункту (27,3%) вище за рівень вересня 2020 року. Найбільше зростання продемонстрували світові ціни на пшеницю — на 4% вище, ніж в серпні, і на 41% більше, ніж роком раніше.
"Підвищенню міжнародних цін на пшеницю сприяло подальше скорочення експортної пропозиції на тлі активного світового попиту", — пояснюється в повідомленні.
Індекс цін на рослинні олії у вересні склав 168,6 пункти, що на 2,9 пункти (1,7%) вище в порівнянні з попереднім місяцем і приблизно на 60% вище показника за аналогічний період минулого року. Таке зростання обумовлене, перш за все, підвищенням котирувань пальмової і ріпакової олій, при цьому котирування соєвої і соняшникової олій знизилися. "Міжнародні ціни на пальмову олію демонструють зростання третій місяць поспіль і досягли максимальних за десять років значень", — наголошується в повідомленні.
Індекс цін на молочну продукцію в вересні склав 117,9 пункти. Це на 1,7 пункти (1,5%) вище серпневого показника і на 15,6 пункти (15,2%) більше, ніж у вересні 2020 року. У вересні підвищилися міжнародні котирування всіх видів молочної продукції, включених в індекс, при цьому різке зростання продемонстрували ціни на знежирене сухе молоко і вершкове масло. Це пояснюється активним світовим імпортним попитом і обмеженою експортною пропозицією, особливо в Європі.
Індекс цін на мʼясо в вересні склав 115,5 пункти. Він практично не змінився в порівнянні з переглянутим значенням за серпень, але на 24,1 пункти (26,3%) перевищив відповідний показник минулого року.
Індекс цін на цукор у вересні склав 121,2 пункти, що на 0,6 пункти (0,5%) вище серпневого показника і на 42,2 пункти (53,5%) вище, ніж рік тому. Світові ціни на цукор продовжували зростати на тлі побоювань з приводу скорочення виробництва в Бразилії (найбільший в світі експортер цукру) через тривалу посуху і заморозки.