All Retail
Опубліковано

Імпорт в Україну молочних продуктів не впаде навіть при високих цінах — думка

Теги:
молочна продукція
Фото:
earth.com

Головною темою і приводом для занепокоєння українських молочників зараз стала енергетична криза. Стрімке подорожчання газу вплинуло на зростання собівартості випуску ряду молокопродуктів більше, ніж зростання вартості молока-сировини.

Про це повідомляють аналітики "Інфагро".

"Не секрет, що енергоємність технологій на багатьох українських молочних заводах далека від сучасних європейських стандартів і багато хто з них завʼязаний на використанні газу. Так ось ціну на цей газ для промисловості на жовтень оголосили на рівні 29-31 тис. грн/тис. куб м, що майже в два рази більше серпневої ціни і приблизно в чотири рази більше, ніж на початку року. Природно, це посилило і так досить непросте економічне становище українських переробників молока ", — відзначають експерти.

Виходів, за їхніми словами, не багато — скорочувати виробництво енергоємних товарних позицій (у першу чергу сухі молокопродукти, масло) або ж істотно збільшувати ціни.

"Україна вже майже не бере участі в глобальній світовій торгівлі молокопродуктами як експортер — ми не можемо конкурувати за ціною через дорожнечу сировини, та й самої сировини недостатньо, тобто, продавати нічого", — пояснюють фахівці.

І Україна, яка, за даними Milk Market Observatorу, входить до складу ТОП-10 за деякими молочними категоріями, стрімко втрачає свої позиції з експорту масла (-14% за півроку, 10 місце) і СОМ (-15%, 8 місце). Експорт казеїну за півроку просів на 23% (3 місце). Єдина позиція, де вдалося втриматися на 9 місці — експорт сухої сироватки (+ 8%).

"Але зате в останні місяці трейдери досить активно закидають український ринок європейським маслом, білоруськими сухим молоком і сироваткою. Ну і, звичайно ж, не перестають надходити на наш ринок сири і свіжі молочні продукти. Схоже, що навіть зростання світових цін на молокопродукти в найближчим часом не стане причиною значного скорочення імпорту молокопродуктів. Адже крім дорожнечі енергоресурсів, у нас ще й вартість молока вище, ніж у наших сусідів ", — вважають аналітики.

Через соціальні мережі

або

Через соціальні мережі

або