All Retail
Опубліковано

В Україні хочуть повернути держрегулювання цін на продукти харчування

Теги:
ціни на продукти харчування
Фото:
agropolit.com

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №6374 про внесення змін до Закону «Про ціни та ціноутворення» щодо відновлення державного регулювання цін на «соціальні» продукти харчування, яким пропонується повернути скасоване в 2017 р. державне регулювання цін на продукти харчування, що мають суттєву соціальну значимість.

Про це повідомляє агентство Інтерфакс-Україна.

"Згідно з текстом документа, держрегулювання цін на соціальні продукти харчування здійснюється шляхом встановлення граничної торгової надбавки (націнки), яка може бути не менше 5% і не більше 15% від відпускної ціни виробника", — йдеться у повідомленні.

Також пропонується встановити, що перелік продуктів харчування, які мають суттєву соціальну значущість, визначає уряд України. При цьому, згідно із законопроектом, в обовʼязковому порядку має бути введено держрегулювання цін на крупу гречану, цукор-пісок, борошно пшеничне вищого ґатунку, вермішель із муки вищого ґатунку пшениці, молоко пастеризоване жирністю 2,5%, хліб житньо-пшеничний, батон із пшеничного борошна, яйця курячі категорії С1, тушку курячу, воду мінеральну негазовану, олію вершкове жирністю 72,5% та олію соняшникову.

Автори документа посилаються на досвід країн ЄС, де, за їхніми даними, державний контроль підлягає переважній частині продукції аграрного сектора — 88-97%.

Через соціальні мережі

або

Через соціальні мережі

або