В Україні зростає ціна на хліб, головною причиною називають надмірний експорт зерна
- Фото:
- glavcom.ua
За останній рік ціна на хлібобулочні вироби зросла на понад 15% й продовжить зростати надалі. Головною причиною хлібороби називають надмірний експорт української пшениці.
Про це повідомляє кореспондент ЕП.
Пшеницю за якістю умовно поділяють на два типи: продовольча та фуражна. Першу використовують для борошна, другу, менш якісну, — для годування худоби.
Українські борошномели порахували, що в цьогорічному врожаї 42% пшениці — продовольча, а 58% — фуражна.
Щоб в Україні залишалась потрібна кількість пшениці, Мінагрополітики вже 10 років укладає з профільними асоціаціями меморандум, в якому визначають пропорцію експорту.
Цього року «Борошномели України», «Укрхлібпром» і «Всеукраїнська асоціація пекарів» відкликали свої підписи з меморандуму, бо їх не влаштовували умови.
Цьогорічний врожай української пшениці — близько 32 мільйона тонн. Зі слів керівника об’єднання «Укрхлібпром» Олександра Васильченка, станом на початок листопада з України вивезли 13 мільйонів тонн пшениці, з якої 91% була продовольча.
Борошномели вважають, що з України вже вивезли майже всю продовольчу пшеницю, і тепер їм доведеться імпортувати з Білорусі під загрозою дефіциту. Або ж доведеться змішувати продовольче зерно з фуражним, що зменшить якість продукту.
Профільні асоціації хліборобів та борошномелів закликають владу або вплинути на ситуацію з експортом, або зменшити державне регулювання цін та ПДВ.