Погода в Києві
- Фото:
- www.pro-ukr.com
Київ — столиця України та найбільше її місто. За офіційними статистичними даними, у ньому проживає понад 2,9 мільйона осіб, а за результатами електронного перепису — 3,7 мільйона. Столиця має особливий статус і, хоч є адміністративним центром Київської області, не входить до неї.
Унікальною рисою Києва є велика кількість водойм і зелених зон. Вони займають більшу частину площі міста. Дніпро, яке входить до трійки найбільших річок Європи, розділяє столицю на Правобережну і Лівобережну частини. На території міста є багато великих і малих приток Дніпра та природних озер. Якщо погода в Києві сприяє довгим пішим прогулянкам на свіжому повітрі, можна оглянути стародавні храми, пам’ятки архітектури, парки та сквери. Щоб помилуватися краєвидами столиці, можна піднятися на дзвіницю Києво-Печерської лаври (висота 96,5 м), тераси Володимирської гірки, прогулятися пішохідним мостом або проїхатися фунікулером — до речі, єдиним в Україні.
Особливості клімату
Клімат столиці України належить до помірно континентального. Для нього характерні тепле літо і м’яка зима. Найтепліший літній місяць — липень. Удень середня температура повітря — 25,6 °С, а вночі — 16,1 °С. Найхолодніший зимовий місяць — січень. Середня температура повітря вдень становить −0,9 °С, а вночі досягає −5,8 °С.
У місті за рік випадає в середньому 650 мм атмосферних опадів. Найменше їх у березні й жовтні, а найбільше — у червні та липні. Досить часто дощовим буває весь вересень. Тому, плануючи тривале відрядження чи подорож, варто уточнити, яка прогнозується погода в Києві на місяць, щоб бути готовими до всіх можливих варіантів.
Найбільш знакові місця столиці
Список історичних, культурних і релігійних об’єктів, які рекомендують подивитися гостям Києва, досить великий. Тому зупинимося лише на тих місцях, які, на думку гідів зі значним стажем роботи, викликають найбільший захват у туристів:
- Києво-Печерська лавра. Величезний історико-культурний заповідник, частиною якого користується монастир. Він разом із Софійським собором входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. На території лаври розташовано багато великих і малих храмів, дальніх і ближніх печер із мощами святих, про які ходять легенди, а також музеїв: історичних коштовностей, мікромініатюр, декоративно-прикладного мистецтва, кіно і традиційних народних інструментів.
- Андріївський узвіз. Одна з найбільш давніх і мальовничих вулиць Києва. Вона з’єднувала Верхнє місто з Подолом. Узвіз проходить між схилами Замкової гори й Уздихальниці. На ньому розташований Музей Булгакова, Музей однієї вулиці, Театр на Подолі та багато художніх галерей, сувенірних крамниць і арткафе. На узвозі цілий рік просто неба продають картини та сувеніри.
- Андріївська церква. Побудована на найвищій точці Андріївського узвозу ще у 1749–1754 роках за проєктом геніального зодчого Бартоломео Растреллі. Її вважають одним із найкрасивіших храмів столиці. Під час останньої реставрації внутрішнє і зовнішнє оздоблення церкви відновили за проєктом Растреллі.
Відвідування всіх описаних об’єктів Києва дарує яскраві емоції, і тому до них хочеться повертатися неодноразово.