Що потрібно знати про покупку вживаного авто
Придбання вживаного автомобіля — це хороший спосіб отримати надійний транспортний засіб за доступною ціною. Його використовують для практики водіння або для робочих потреб.
Більше про новинки світу авто можна дізнатися на сайті https://uavto.lutsk.ua/. Щоб покупка вживаної машини була вигідною, потрібно ретельно підійти до вибору моделі. Розглянемо, якими порадами спеціалістів варто скористатися.
Підготовка до покупки автомобіля
Кожна покупка транспортного засобу починається з підготовки. Перш за все, потрібно визначитися з бюджетом. Коштів повинно вистачити не лише на придбання самого автомобіля, а й на супутні витрати. Наприклад, послуги з діагностики технічного стану, страхування, реєстрацію, сплату податків тощо. Ключовим етапом угоди стає перевірка історії транспортного засобу. Її можна дізнатися кількома шляхами, використовуючи різні бази даних. Наприклад, для авто з за кордону використовують пошукові системи CARFAX та Autoteka.
Ці бази даних допомагають дізнатися кілька важливих нюансів про транспортний засіб.
- Кількість попередніх власників. Чим більше разів машина переходила із рук в руки, тим більше ймовірності прихованих проблем в авто.
- Автомобіль потрапляв у дорожньо-транспортні пригоди. Навіть якщо машина зовні має хороший вигляд, всередині можуть бути суттєві пошкодження.
- Кількість пройдених технічних оглядів. Нові власники можуть побачити, які елементи авто замінялися і як часто машину перевіряли на придатність.
- Пробіг. Сьогодні недобросовісні продавці навчилися скручувати цей показник. Проте надто малий пробіг на вживаному авто повинен насторожити покупця.
Не варто нехтувати перевіркою машини, навіть якщо вона вимагає додаткових вкладень та часу. З її допомогою можна уникнути невигідної покупки.
Тест-драйв та тонкощі укладання угоди
Спеціалісти застерігають від придбання автомобіля без попереднього тест-драйву. Така перевірка допоможе дізнатися про легкість керування, наявність (чи відсутність) сторонніх шумів, плавність ходу машини. Не повинно бути так званих ривків під час перемикання передач чи скреготу в процесі гальмування. При купівлі вживаного автомобіля важливо не лише правильно перевірити його, а й укласти угоду через нотаріуса.
В договорі купівлі/продажу повинні бути прописані всі важливі для покупця пункти. Також для цього необхідно зібрати пакет документів: довіреність (за потреби), сервісну книжку, технічний паспорт тощо. Зусилля, витрачені на перевірку авто, варті того, адже таким чином вдасться купити надійну машину без фінансових ризиків.