All Retail
Опубліковано

Мінекономіки: український ринок забезпечений пшеницею

За оцінками міністерства, внутрішнє споживання пшениці в Україні становитиме 8,2 мільйона тонн при врожаї 28,3 мільйона тонн.

Внутрішній ринок України забезпечено пшеницею, а експортні контракти виконуються згідно з попередньо укладеними домовленостями між міністерством та експортерами зерна (меморандумом про взаєморозуміння) - пише УНІАН

Про це повідомила прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

"Внутрішній ринок пшениці забезпечений, експортні контракти виконуються згідно з меморандумом", - сказано в повідомленні.

За даними міністерства, виробництво пшениці в Україні в 2019 році склало 28,3 млн тонн, в той час як внутрішнє споживання очікується на рівні 8,2 мільйона тонн (29%).

При цьому експорт пшениці з України на 6 квітня 2020 року досяг 17,9 мільйона тонн із запланованих 20,2 мільйона тонн, тобто доступними залишаються ще 2,3 мільйона тонн пшениці.

Відзначається також, що темпи експорту пшениці сповільнюються: середньодобові відвантаження на експорт у березні становили 44 тисячі тонн, а середньодобові за квітень - 14 тисяч тонн, у тому числі за останню добу (6 квітня) – 7 тисяч тонн.

"Перераховані вище фактори дозволяють забезпечити внутрішній ринок пшеницею і виконати діючі контракти", - підкреслили в міністерстві.

Через соціальні мережі

або

Через соціальні мережі

або