Топ-250 ритейл-компаній світу — рейтинг «Делойт»
У 2019 році сукупна виручка 250 найбільших роздрібних компаній сягнула 4,85 трлн доларів США, що в середньому становить 19,4 млрд доларів США на одну компанію.
«Делойт» випустив щорічний звіт Global Powers of Retailing 2021 про найбільші компанії сектору роздрібної торгівлі у світі. Дослідження підготовлене на основі загальнодоступних даних за 2019 фінансовий рік і містить аналіз показників 250-ти найбільших компаній сектору роздрібної торгівлі. Звіт також демонструє, як пандемія COVID-19 вплинула на зростання роздрібного доходу 25 найбільших світових ритейлерів.
Десятку лідерів ритейлу склали 7 американських компаній, 2 німецькі та 1 британська. Серед них – мережі супермаркетів, фармацевтичні групи та компанія товарів для будівництва. Абсолютним лідером з сукупною виручкою понад 500 млрд доларів США став американський гігант бюджетних супермаркетів Walmart.
Топ-10 світових ритейлерів
- Walmart Inc (США) 523,964 млн дол. США
- Amazon.com, Inc. (США) 158,439 млн дол. США
- Costco Wholesale Corporation (США) 152,703 млн дол. США
- Schwarz Group (Німеччина) 126,124 млн дол. США
- The Kroger Co. (США) 121,539 млн дол. США
- Walgreens Boots Alliance, Inc. (США) 115,994 млн дол. США
- The Home Depot, Inc. (США) 110,225 млн дол. США
- Aldi Einkauf GmbH & Co. oHG and Aldi International Services GmbH & Co. oHG (Німеччина) 106,326 млн дол. США
- CVS Health Corporation (США) 86,608 млн дол. США
- Tesco PLC (Велика Британія) 81,347 млн дол. США
Попри лідерство США, найбільша кількість учасників рейтингу топ-250 компаній (87) розташована в Європі. Найвища частка виручки в секторі роздрібної торгівлі належить Північній Америці (47,1%). Серед нових учасників ринку, які увійшли до топ-250, 9 з 12 компаній знаходяться в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.
Також, згідно з результатами звіту, товари повсякденного вжитку продовжують залишатися найбільшим сегментом, що приносить 66% від загальної виручки компаній з переліку топ-250. До рейтингу потрапило 135 компаній цієї категорії.
Багато ритейлерів у 2020 році постраждали від зменшення попиту на їхні категорії товарів через зміну поведінки споживачів, примусове закриття фізичних магазинів та обмеження переміщень між країнами. Однак для деяких компаній роздрібної торгівлі пандемія відкрила нові можливості, тому завдяки інтернет-магазинам та доставці вони змогли значно збільшити свої доходи.
«Такі зміни у поведінці споживачів під час пандемії, як зростання онлайн-активності і скорочення витрат на споживання, суттєво вплинули на традиційні ланцюги поставок. У майбутньому економічна активність і споживчий попит відновляться, але те, як і де люди здійснюють покупки, може не повернутися до допандемічного періоду. В результаті значна кількість роздрібних продавців у магазинах можуть зіткнутися з суттєвими збитками. Завдання урядів полягатиме в боротьбі зі спалахом пандемії та прискоренні вакцинування. Успіх цих заходів визначить напрям розвитку світової економіки в наступні роки», – зазначає Олександр Ямпольський, керівник галузевої групи з ритейлу та оптової дистрибуції «Делойт» в Україні.
За прогнозами «Делойт», у 2021 році мінімальний дохід компанії, необхідний для включення до рейтингу 250 найбільших компаній сектору роздрібної торгівлі, буде становити 4 млрд доларів США (порівняно із 3,9 млрд доларів США у попередньому році).
Звіт Global Powers of Retailing 2021 доступний англійською мовою за посиланням.
Про компанію
Deloitte («Делойт») — глобальна мережа компаній, що надають послуги з аудиту і консалтингу. Із сумою глобальних доходів у розмірі 47,6 мільярда доларів США за 2020 фінансовий рік «Делойт» є найбільшою компанією у світі з надання професійних послуг. Понад 330 тисяч співробітників «Делойт» працюють в більш ніж 150 країнах світу.
Завдяки глобальній мережі «Делойт», а також 25-річному досвіду роботи в Україні, «Делойт» відкриває своїм клієнтам можливості світового класу та надає високоякісні послуги, які спрямовані на підтримку та надання комплексних інтегрованих рішень щодо економічної діяльності клієнтів у галузі енергетики, природних ресурсів та видобувної промисловості, медико-біологічних наук та охорони здоров'я, технологій, медіа та телекомунікацій, споживчого, фінансового, державного та соціального секторів.