All Retail
Опубліковано

Рада схвалила введення податкових пільг для малих пивоварень

Теги:
пиво
Фото:
УНН

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до статті 215 Податкового кодексу України щодо встановлення знижених ставок акцизного податку на алкогольні напої (пиво) для малих виробників пива".

Як передає БізнесЦензор, за прийняття відповідних законопроектів № 5118 і № 5119 в першому читанні проголосували 284 і 290 народних депутатів відповідно.

Метою законопроекту № 5118 вказано встановлення знижених ставок акцизного податку на алкогольні напої (пиво) для малих виробників.

Зокрема, пропонується змінити схему нарахування ставки акцизного податку на пиво для малих виробників пива відповідно до положень Директиви 92/83/ЄЕС, встановивши її в розмірі 1,39 грн на 1 літр пива.

Законопроектом № 5119 вносяться зміни в закон "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, і пального".

Зокрема, вводиться поняття «малі виробники пива» — субʼєкти господарювання, які здійснюють за повним технологічним циклом виробництво пива в обсязі, що не перевищує 200 тисяч гектолітрів на рік. Таке виробництво не може знаходитися на території будь-якої іншої пивоварні або виробляти пиво на підставі договору (ліцензії) на право використання торгової марки або виробничого процесу іншого виробника. Малі виробники пива також не повинні бути повʼязаними особами з іншими виробниками пива.

Для малих виробників пива запропоновано скасувати необхідність отримання окремої ліцензії на оптову торгівлю.

Крім того, запропоновано встановити необмежений термін дії ліцензії на виробництво пива, вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових, а також скасувати обовʼязкову атестацію виробництва кожні пʼять років.

Через соціальні мережі

або

Через соціальні мережі

або