Світові ціни на продовольство показали максимальне зростання за 10 років
- Фото:
- glavred.info
Світові ціни на продовольство в травні виросли на найзначнішу величину за більш ніж 10 років, і це не дивлячись на те, що світове виробництво зернових може досягти нового безпрецедентно високого рівня.
Про це йдеться в звіті Продовольчої та сільськогосподарської організаці Обʼєднаних Націй (ФАО).
Так, середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО в останньому місяці весни склало 127,1 пункту, що на 4,8% вище квітневого показника і на 39,7% вище показника травня 2020 року.
"Одним з чинників зростання цього індексу, який дозволяє щомісяця відслідковувати коливання світових цін на найбільш ходові продовольчі товари, стало різке зростання світових цін на рослинні олії, цукор і зернові; він досяг найвищого значення з вересня 2011 року, яке лише на 7,6% нижче його історичного максимуму в номінальному вираженні ", — відзначають в організації.
У порівнянні з квітнем Індекс цін на зернові ФАО виріс на 6% головним чином за рахунок зростання світових цін на кукурудзу, середнє значення яких на 89,9% перевищило показник минулого року. Однак наприкінці травня ціни на кукурудзу почали знижуватися в основному в звʼязку з поліпшенням видів на урожай в Сполучених Штатах Америки. Світові ціни на пшеницю також почали знижуватися в кінці місяця, однак в середньому травневі ціни були на 6,8% вище, ніж в квітні, в той час як світові котирування рису залишалися стабільними.
Індекс цін на рослинні олії ФАО додав в травні 7,8%, що було головним чином обумовлено підвищенням цін на пальмову та соєву олії. Ціни на пальмову олію зросли в силу повільного зростання виробництва в країнах Південно-Східної Азії, а прогнозований стійко високий світовий попит, особливо з боку сектора виробництва біодизельного палива, сприяв зростанню цін на соєву олію.
Середнє значення Індексу цін на цукор ФАО збільшилася в травні в порівнянні з квітнем на 6,8% з причини, головним чином, затримок збиральної кампанії і побоювань щодо низьких врожаїв в Бразилії, яка є найбільшим в світі експортером цукру, навіть не дивлячись на великий обсяг поставок з боку Індії, який сприяв уповільненню зростання цін.
У порівнянні з квітневим показником значення Індексу цін на мʼясо ФАО збільшилося на 2,2%, причому котирування всіх видів мʼяса росли під впливом збільшення обсягів імпортних закупівель з боку Китаю, а також в звʼязку зі збільшенням внутрішнього попиту на мʼясо птиці та свинину в провідних регіонах -виробниках.
Індекс цін на молочну продукцію ФАО також виріс за цей місяць на 1,8% в порівнянні з рівнем того ж періоду минулого року.