All Retail
Опубліковано

Україна встановила антирекорд з експорту пшеничного борошна

Теги:
експорт борошна
Фото:
agropolit.com

Скорочення попиту і обсягів експорту пшеничного борошна в сезоні-2020/21 було колосальним.

Про це в інтервʼю АПК-Інформ повідомив директор ГМ «Борошномели України» Родіон Рибчинський.

Експерт зазначив, що в березні Україна встановила антирекорд з експорту, поставивши на зовнішні ринки всього 4016 тонн, що є найгіршим результатом місячних поставок за останні 10 років. Зокрема, в останній раз подібний обсяг експорту пшеничного борошна з України фіксувався в січні 2010/11 МР, коли було поставлено всього 3445 тонн.

За підсумками липня-травня 2020/21 МР обсяг експорту пшеничного борошна склав всього 112,77 тис. тонн, що на 63% нижче за показник за аналогічний період сезону-2019/20. Згідно з даними Держстату, станом на 25 червня сумарний експорт борошна з України оцінюється в 124,8 тис. тонн (-207 тис. Тонн), в т.ч. пшеничного — в 123,7 тис. тонн (-205,7 тис. тонн).

«По-перше, в цьому сезоні фактично відсутній експорт в напрямку Північної Кореї. По-друге, наші традиційні покупці — Ліван, Лівія, Молдова, Ізраїль, Палестина, ОАЕ — скоротили обсяги закупівлі через стрімке зростання цін на нашу муку. Відмови почалися ще з осені, коли в кінці жовтня — початку листопада почалося зростання цін на пшеницю, і мірошники почали коригувати ціни на борошно, цілий ряд контрактів на її поставку закривався вже в мінус. Щоб не втратити імпортера, деякі борошномельні компанії були готові поступитися в ціні на 5-10 USD/т, але все одно не завжди покупці погоджувалися на запропоновану ціну, тому що на ринку досить велика пропозиція борошна з нашого регіону, зокрема з РФ і звичайно ж — Туреччини», — пояснив Родіон Рибчинський.

На його думку, це спричинило за собою і зниження виробництва пшеничного борошна. У липні-квітні на підприємствах України було вироблено 1,03 млн т пшеничного борошна проти 1,3 млн тонн у попередньому сезоні (тобто мінус 22% до підсумкового показника 2019/20 МР), і в кінці сезону цей розрив не вдалося нівелювати .

Через соціальні мережі

або

Через соціальні мережі

або