All Retail
Опубліковано

Зростання споживчих цін знову перевищило прогноз Нацбанку

Споживча інфляція в червні в річному вимірі залишилася на рівні попереднього місяця — 9,5%, а в місячному вимірі ціни зросли на 0,2%.

Як повідомляє прес-служба Націнального банку, таким чином інфляція знову опинилася вище траєкторії прогнозу, опублікованого в квітні, проте її відхилення зменшилася.

При цьому базова інфляція в червні прискорилася (до 7,3% рік до року з 6,9% в травні).

"Уповільнення зростання цін на сирі продукти харчування нівелювало ефекти від подальшого подорожчання природного газу і соняшникової олії, а також від посилення фундаментального інфляційного тиску", — відзначають в НБУ.

Зокрема, під впливом високих світових цін на продовольство, а також стійкого споживчого попиту в подальшому дорожчали оброблені продовольчі товари (на 12,1% г/г). При цьому прискорилися темпи зростання цін на соняшникову олію. Крім того, збільшення виробничих витрат на сировину і енергію позначилося на вартості макаронних і кондитерських виробів, мʼясних і молочних продуктів.

Підвищення вартості послуг також прискорилося — до 8,1% г/г.

"Через збереження стійкого споживчого попиту і зростання виробничих витрат швидше дорожчали послуги громадського харчування, культури, відпочинку, страхування особистого транспорту, кабельного телебачення, інтернету і таксі", — вказує Нацбанк.

Через соціальні мережі

або

Через соціальні мережі

або