All Retail
Опубліковано

Україна рекордно збільшила експорт горіхів, фруктів та ягід до Німеччини та інших країн ЄС у 2021 році

Теги:
фрукти
Фото:
menslife.com

Виторг України від плодово-ягідного експорту до Німеччини за перші 3 кваратли 2021 р. склав $15,7 млн, збільшившись на 71% порівняно з 2020 роком і став рекордним за весь час.

Які ж фрукти та горіхи експортувала Україна до Німеччини у січні-вересні 2021 року? Основний виторг Україні приніс експорт замороженої малини, який зріс у 3,3 рази до $5,7 млн. Другу позицію в експорті також займали ягоди, щоправда дикорослі – експорт заморожених лісових чорниць та інших дикоросів до Німеччини з України зріс на 82% до 2020 року до $5,5 млн. Також вперше до Німеччини було поставлено порівняно невеликі партії свіжої малини, їстівних каштанів та одну партію свіжої черешні.

А ось експорт українських волоських горіхів до Німеччини хоч і зріс в обсязі на 28%, але загальний виторг від цього експорту залишився практично незмінним. Зниження експорту зазначалося у категорії замороженої суниці садової, кавунів та яблука.

Таким чином, Україна продовжила експансію на ключові ринки Євросоюзу, яка розпочалася навіть до введення російського ембарго на постачання продуктів харчування з України до Росії та різко прискорилася після цього. Крім Німеччини, Україна за перші 9 місяців 2021 року збільшила експорт горіхів, ягід та фруктів також на ринки інших країн ЄС: Польщі (на 85%), Франції (на 22%), Нідерландів (на 86%), Італії (на 70%). ), Австрії (на 35%), Литви (на 95%) та інших. Цікаво, що у рейтингу основних ринків збуту українських фруктів, ягід та горіхів перші 8 місць у 2021 році посідають саме країни Євросоюзу, і лише 9 та 10 місця посідають Азербайджан та Туреччина. На перші вісім країн ЄС припадає 72% всього фруктового експорту України.

Через соціальні мережі

або

Через соціальні мережі

або