All Retail
Опубліковано

Державне регулювання цін: хто що контролює та з якими наслідками?

Державне регулювання цін є інструментом захисту інтересів держави та її громадян. Але, як показує практика, такі дії з метою збереження рентабельних мають неоднозначний вплив на діяльність ритейлерів.

Проект ухвали про державне регулювання цін з торговою націнкою не вище 10% на деякі продукти харчування від 12 січня 2022 року не передбачає перехідного періоду, що дозволило б торговим мережам адаптуватися до змін.

Попереднє державне регулювання в Україні було скасовано у червні 2017 року з поясненням, що такий контроль призводить до адміністративного тиску на бізнес та створює надмірне втручання влади в економічні процеси. Тоді чому у 2022 році було ухвалено зворотне рішення?

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький таке рішення мотивує тим, що 10% торгової надбавки унеможливлять маніпуляцію цінами, стабілізують ринок роздрібної торгівлі продовольчими товарами та створять зрозумілий механізм ціноутворення.

Бізнес підтримує необхідність обґрунтованих цін на значущі товари в країні. Але зараз збільшення вартості продукції зумовлене зростанням відпускних цін виробників, які, своєю чергою, вимушені підвищувати цю цифру через збільшення витрат на енергоносії, сировину та комунальні послуги.

Очевидним став той факт, що на цю постанову відреагували продуктові ритейлери України.

Позиція мережі АТБ

Через соціальні мережі

або

Через соціальні мережі

або