Фільтр для очищення води ー розкіш чи необхідність?
Питна вода, яка йде водопровідними мережами до помешкань, у більшості випадків має велику кількість домішок, що негативно впливає на стан здоров'я людини. До того ж використання такої рідини під час приготування їжі, прання та миття посуду може псувати їх, а також негативно впливати на роботу побутової техніки.
Саме тому необхідно використовувати побутові фільтри для очищення водопровідної води. Серед них бувають наступні види:
- пристрої механічного очищення;
- пом’якшувачі;
- вугільні очищувачі;
- фільтри від сірководню;
- очищувачі для видалення сполук заліза.
Окремо варто зазначити, що існують і комплексні фільтри, які вирішують одразу декілька проблем. Крім того, у воді можуть міститися віруси, бактерії та грибки. У цьому випадку стануть в пригоді ультрафіолетові знезаражувачі.
Які потенційно шкідливі сполуки найчастіше зустрічаються в складі питної води?
Більшість домішок, які входять до складу водопровідної рідини, є неорганічними. Серед них сполуки заліза, марганцю, магнію та хлору. Вони роблять воду жорсткою та агресивною для різних пластикових та металевих поверхонь. Надмірна їх кількість впливає і на стан здоров’я людини.
Окремо варто зазначити такий тип очищувачів як фільтри від сірководню. Вони вирішують питання покращення органолептичних якостей питної води у регіонах, де вона має специфічний запах "тухлих яєць".
Які фільтри від сірководню використовують у побуті?
Вміст цієї речовини, що перевищує гранично допустиму концентрацію, призводить не лише до неприємного запаху та гіркого присмаку води. Для очищення такої води використовують фільтри з вмістом високоякісного активованого вугілля з каталітичними властивостями. Такі очищувачі мають наступні переваги:
- просте встановлення;
- мінімальна участь людини або повністю автоматизована робота;
- якісна фільтрація від сірководню та заліза, які утворюють забруднювальні сполуки.
Сам по собі сірководень є токсичною та їдкою речовиною. Він може чинити негативний вплив та організм людини, а також відкладатися на трубах та сантехніці та призводити до її ламання. У разі поєднання зі сполуками заліза сірководень утворює сульфід заліза. Як наслідок ー ламання сантехнічних вузлів та побутової техніки, пов’язаної з використанням води.
В сучасних умовах фільтр для води вдома, в офісі та в закладах громадського харчування ー це не розкіш, а необхідність. Завдяки користі для здоров’я його використання повністю виправдане.