All Retail
Опубліковано

Законопроєкт про ПДВ для посилок — це удар по економіці?

Співвласник «Нової пошти» Володимир Поперешнюк прокоментував ініціативу голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева про запровадження ПДВ на всі посилки із закордону.

Згідно із запропонованими змінами, податки не стягуватимуться лише з посилок вартістю до 45 євро, якщо вони надсилаються безкоштовно та не для комерційних цілей. Решта посилок з-за кордону, незалежно від їх вартості, пропонують оподаткувати ПДВ (20%), а ввізне мито застосовуватимуть до товарів, які коштують більше ніж 150 євро.

Згідно з новим законопроєктом, наданим для обговорення, підвищення податкових вимог на імпорт товарів має серйозні економічні наслідки, які потребують ретельного аналізу.

Вплив на економічну мобільність громадян. Обмеження обміну дешевими товарами фактично означає стримування економічного прогресу людей, зокрема тих, хто бореться з бідністю. Коли ввезення іноземних товарів обходиться дешевше, це допомагає громадянам знаходити доступні рішення для повсякденних потреб і сприяє загальному економічному розвитку в умовах економічної та соціальної нестабільності. Зниження таких можливостей ускладнює подолання фінансових труднощів і затягує вихід з економічної кризи.

Зростання цін та зниження купівельної спроможності. Запровадження нових мит та податків неминуче призведе до зростання цін на імпортні товари. Це, своєю чергою, зменшить купівельну спроможність мільйонів українців. Адже додаткові витрати на товари неминуче ляжуть на плечі споживачів, що значно погіршить рівень життя та загальний добробут населення.

Негативний вплив на обороноздатність країни. Велика кількість компонентів для дронів, РЕБ та інших військових засобів потрапляє саме у категорію товарів більше 150 євро. Запровадження мит на ці посилки ускладнить постачання необхідних засобів для військових та може стати суттєвим ударом по здатності країни захищатися в умовах війни.

Недоцільність митних процедур. Окрім очевидного зростання витрат для споживачів та держави, складність митних процедур може призвести до ще більшої затримки та зменшення потоку дешевих товарів, важливих для економіки. Крім того, витрати на адміністрування нових митних правил ймовірно перевищать доходи, що надійдуть від зборів.

Ці фактори вказують на те, що запропоновані зміни можуть спричинити більше проблем, ніж рішень, і потребують перегляду для того, щоб не погіршити економічну ситуацію в країні.

Через соціальні мережі

або

Через соціальні мережі

або