All Retail
Опубліковано

Глава Mondelez захистив роботу в Росії та визнав, що податки компанії йдуть на війну

Генеральний директор Mondelez International Дірк Ван де Пут заявив, що компанія ухвалила «правильне рішення», залишившись на російському ринку після повномасштабного вторгнення РФ в Україну у 2022 році. Водночас він визнав, що не задоволений тим, що сплачені компанією податки в Росії фактично підтримують військові дії проти України.

В інтерв’ю BBC він пояснив, що вихід із Росії міг би поставити під загрозу тисячі робочих місць і призвести до переходу активів компанії під контроль російської влади.

"Я вважаю, що ми вчинили правильно щодо наших працівників у Росії. Чи можуть нас за це критикувати? Так, звичайно. Ми сплачуємо податки в Росії, які допомагають фінансувати війну. І я не радий цьому", — сказав він.

Після початку повномасштабної війни російський ринок щороку приносив Mondelez від $1 млрд до $1,4 млрд виручки.

Минулого року понад 70 британських парламентарів підписали лист від міжпартійної парламентської групи з питань України із закликом до компанії розірвати ділові зв’язки з Росією. Голова групи Алекс Собел тоді заявив, що продовження діяльності в країні, відповідальній за загибель українських цивільних та депортацію тисяч дітей, не може вважатися "звичайною бізнес-практикою".

За словами Ван де Пута, у разі виходу Mondelez російська влада могла б конфіскувати виробничі потужності компанії та продовжити випуск продукції, отримуючи ще більше коштів для фінансування війни.

"Це не найпопулярніше рішення, але я вважаю його правильним", — прокоментував Дірк Ван де Пут.

Mondelez, яка також виробляє вершковий сир Philadelphia, крекери Ritz і шоколад Toblerone, продовжує працювати й в Україні. Компанія має два виробничі майданчики — у Тростянці Сумської області та Вишгороді поблизу Києва.

За словами гендиректора, підприємство в Тростянці двічі зазнавало обстрілів, і компанія двічі його відновлювала, витрачаючи на це десятки мільйонів доларів.

"Ми домовилися, що будемо відбудовувати завод щоразу. Ми продовжуємо інвестувати в країну, подвоїли зарплати всім працівникам на початку війни і нікого не звільнили", — зазначив Ван де Пут.

Через соціальні мережі

або

Через соціальні мережі

або