All Retail
Опубліковано

ЄБРР надасть Fozzy Group $60 млн на оновлення і розширення торгових мереж

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) схвалив довгостроковий кредит для торгово-промислової групи (ТПГ) Fozzy Group у розмірі $60 млн для оновлення і розширення продуктових мереж "Сільпо", "Фора", підвищення енергоефективності та конкурентоспроможності.

Fozzy Group – один з найбільших українських ритейлерів з близько 690 торговими точками на всій території країни. Станом на 2019 рік загальна площа магазинів Fozzy Group становила понад 1 млн кв. м. Компанія розвиває торговельні мережі різних форматів: супермаркети "Сільпо", оптові гіпермаркети Fozzy Cash & Carry, магазини біля дому "Фора", дискаунтери Thrash!, фармацевтичні супермаркети "Біла ромашка", магазини персональної електроніки Ringoo.

Крім торгових мереж, бізнес-інтереси Fozzy Group включають виробництво продуктів харчування ("Ніжинський консервний комбінат" і птахофабрика ТОВ ВКФ "Варто"), банківський (банк "Схід") і ресторанний бізнес.

Штат співробітників налічує понад 50 тис. осіб.

Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у банку, відповідне рішення рада директорів ЄБРР ухвалила в четвер.

Підписання кредитної угоди планується до кінця другого кварталу поточного року.

Як повідомлялося з посиланням на повідомлення ЄБРР, проект загальною вартістю $160,8 млн націлений на підтримку стратегії Fozzy Group за розширення роздрібних операцій і підвищенню стійкості бізнесу. Позичальником виступає ТОВ "Сільпо-Фуд", що розвиває мережу продуктових супермаркетів "Сільпо".

Мережа продовольчих супермаркетів "Сільпо" заснована у 1998 році. Станом на квітень-2020 налічує 259 магазинів, включаючи чотири делікатес-маркету Le Silpo.

Планується підвищити ефективність використання енергії та ресурсів, зокрема шляхом впровадження бесфреонового охолодження, ефективної вентиляції, опалення, освітлення, а також використання сучасних технологій поводження з відходами. Проект також передбачає розширення присутності мереж супермаркетів Fozzy Group в регіонах з обмеженою пропозицією у сфері продуктового рітейлу.

Мережа магазинів біля дому "Фора" на ринку України працює з 2002 року і в даний час налічує близько 250 магазинів у більш ніж 70 населених пунктах країни.