Українці в Польщі святкуватимуть Великдень двічі — як це вплине на рівень споживання?
- Фото:
- www.fakt.pl
Майже 3/4 біженців з України, які перебувають у Польщі, планують залишитися там на час Великодніх свят. Майже половина з них проведуть цей час разом зі своїми родинами, які також перебувають у Польщі.
Такі дані було отримано в ході дослідження EWL Migration Platform і Центром Східної Європи Варшавського університету.
Серед основних причин такого рішення респонденти називають побоювання та труднощі, пов’язані з війною (46%), а також перебування сімей та родичів біженців у Польщі (31%). Лише 14% респондентів визнали, що причиною перебування в Польщі на Великдень є заробітки.
Понад 45% українців в Польщі проведуть великодні свята в родинному колі, а кожен третій респондент (36%) зв’яжеться телефоном або онлайн з родичами, які не проживають у Польщі.
Своєю чергою 11% біженців заявляють, що проведуть Великдень зі своїми польськими друзями. На думку авторів дослідження, це свідчить про поглиблення зв’язків між сусідніми народами, а також про культурну близькість.
Дослідження показують, що найбільша група переселенців з України (36%), святкуватимуть цьогорічний Великдень за східною традицією, тобто за юліанським календарем — 16 квітня. Проте 23% респондентів заявляють, що святкуватимуть за обидвома календарями, а 20% — лише за григоріанським календарем (9 квітня), що свідчить про те, що в Україні триває дискусія про відмову від східного календаря на користь григоріанського календаря.
"Після російської агресії Православна Церква України дозволила своїм парафіянам святкувати релігійні урочистості за західним календарем. Враховуючи, що понад 40% біженців у Польщі хочуть святкувати Великдень за західним календарем, я вірю, що наближається день, коли християни з Польщі та України святкуватимуть релігійні свята в один день, за спільним столом як велика символічна спільнота", — коментує Ян Маліцький, директор Східноєвропейських студій.