
Понад 1000 працівників EVA пройшли навчання у межах програми психологічної підтримки «Ми разом»
Мережа магазинів EVA поділилася поточними результатами масштабного HR-проєкту психологічної підтримки та розвитку культури інклюзії «Ми разом», який стартував на початку 2024 року.
Основна мета проєкту — піклування про ментальне здоров’я працівників, підтримка співробітників, розвиток культури інклюзивної взаємодії та підготовка до реінтеграції ветеранів.
«Попри активну роботу над програмами з працевлаштування ветеранів, це поки не масове явище в нашій компанії. Історично близько 80% персоналу EVA складають жінки. Багато з них зараз мають рідних на фронті, хтось переживає болісну втрату. Тому з перших днів повномасштабного вторгнення особливо актуальним для компанії стало саме питання психологічної підтримки», — пояснює HRD мережі магазинів EVA Інна Печериця.
Проєкт «Ми разом», який стартував на початку 2024 року, є продовженням попередніх ініціатив компанії, що виникли у відповідь на виклики повномасштабного вторгнення. Він включає наступні напрями:
- підтримка ментального здоров’я співробітників;
- адресна допомога жінкам-працівницям;
- спеціалізовані навчальні програми для керівників і команд;
- розвиток навичок інклюзивної комунікації;
- адаптація ветеранів до корпоративного середовища та навчання персоналу принципам етичної взаємодії з колегами, що мають складний життєвий досвід.
«Для EVA цей проєкт має стратегічне значення, адже стабільність компанії напряму залежить від емоційного стану працівників. З огляду на проблеми ринку праці та високі ризики професійного вигорання системна психологічна підтримка є одним з ключових факторів у боротьбі за утримання персоналу. Хоча ефективність таких програм важко виміряти лише цифрами, ми переконані, що саме турботливе ставлення до співробітників допомагає нам підтримувати стабільно низьку для ритейлу плинність кадрів і високий рівень залученості», — наголошує Інна Печериця.
Ініціативи проєкту «Ми разом»:
- Регулярний аудит психологічного стану співробітників для виявлення груп ризику.
- Психологічні консультації з корпоративними та зовнішніми фахівцями.
- Щотижневі онлайн-зустрічі «Кава з Evafamily», присвячені питанням ментального здоров’я.
- Групи психологічної підтримки «Коло довіри» для співробітниць, які пережили втрати або чекають на повернення близьких.
- Вебінари та тренінги для керівників і команд, присвячені управлінню командами, роботі з ветеранами, підтримці колег, що переживають кризові ситуації.
- Методичні гайди та регулярні навчання для співробітників щодо взаємодії з ветеранами-клієнтами та підтримки команд.
- База матеріалів з психологічної самодопомоги (відеоматеріали, посібники, медитації).
Основні результати проєкту «Ми разом» у 2024 році:
- Організовано 23 навчальні програми для керівників та офісних команд, які успішно завершили 1155 співробітників, не враховуючи команди магазинів.
- Проведено 120 консультацій з корпоративними психологами та 68 — із залученням зовнішніх експертів.
- Відбулося понад 40 онлайн-зустрічей у межах ініціативи «Кава з Evafamily».
- Реалізовано курс підтримки жінок «Коло довіри».
- Відбулась тримісячна партнерська співпраця компанії з ГО «Центр зайнятості вільних людей» для розширення можливостей психологічної підтримки та розвитку культури інклюзії. В межах взаємодії проведені структуровані інтерв’ю з керівниками, визначені пріоритетні напрями роботи з групами ризику та розроблений план дій на 2025 рік.
Програма «Ми разом» буде продовжена та розширена у 2025 році.
«Наразі 397 працівників EVA захищають Україну в лавах Сил оборони. В тому числі 25 жінок. Ми сподіваємось, що після завершення служби всі вони матимуть змогу та бажання повернутися до нас. Тому продовжуємо працювати над заходами з адаптації ветеранів у корпоративному середовищі, підготовкою і підтримкою команд», — додала HRD EVA.
Компанія і надалі прагне створювати робочий простір, де кожен співробітник відчуває свою цінність, адже успіх бізнесу починається з турботи про людей.