
Українські працівники у Польщі: майже як місцеві за рівнем зайнятості
У січні 2025 року рівень безробіття в Польщі впав до історичного мінімуму — 2,6%, що робить країну лідером серед держав ЄС. Цьому, зокрема, посприяла активна участь українців на ринку праці, які приїхали до Польщі з початком російської агресії.
У Польщі працевлаштовані 69% працездатних українських біженців, що майже дорівнює рівню зайнятості серед самих поляків (75%). Торік українці, які складають приблизно 5% від усього працездатного населення країни, сплатили до польського бюджету близько 15,1 мільярда злотих (3,6 млрд євро) у вигляді податків і соціальних внесків, що підтверджує їхній значний внесок в економіку та успішну інтеграцію.
Водночас частина українських мігрантів зіштовхується з труднощами, зокрема мовними й бюрократичними перешкодами. Експерти вважають, що усунення цих бар’єрів може принести країні додаткові 6 мільярдів злотих щороку.
За даними Головного статистичного управління Польщі, на ринку праці спостерігаються дві протилежні тенденції: збільшується кількість іноземців, які працюють, проте число вільних робочих місць скорочується. Станом на кінець другого кварталу 2025 року у Польщі було зафіксовано 95,7 тисячі вакансій — це на 5,3 тис. менше, ніж у попередньому кварталі, і на 15,1 тис. менше порівняно з аналогічним періодом минулого року.
З 1 січня 2026 року в Польщі зросте мінімальна заробітна плата — до 4806 злотих брутто (приблизно 55 127 гривень за курсом на вересень 2025 року), а також мінімальна погодинна ставка — до 31,40 злотих брутто (близько 360 гривень). Крім того, в країні планують заборонити неоплачуване стажування. Як зазначила міністерка сім’ї, праці та соціальної політики Агнешка Дземянович-Бонк, уряд прагне передусім захистити молодь від трудової експлуатації.